Na Beton - Lži z první rukyFámy jsou kořením života

Vim o tom, ze nefunguje ceska diakritika, ale ac jsem se tento problem snazil resit co mi jen sily stacily, nepodarilo se. Musim Vas tedy poprosit, vyberte rucne kodovani Stredoevropské ISO, pak bude vse v poradku (krom obsahu, ten je nanejvys nekorektni a hloupy).

25.06.2004

Na Beton pomalu umírá, zde je další důkaz

Přináším Vám úvahu, která pochází z mého oblíbeného deníku Miroslava Macka. Ano, jsem odpůrcem sociálního státu, jsem odpůrcem bolševiků, skrytých za "jen" růžovou stranickou knížku a opravdu, ale opravdu nesnáším korytomilce.

Článek je převzat z vynikajícího postřehníku www.viditelnymacek.cz .


Od čtenáře glos M.J. jsem dostal zajímavý text. Tady je:

Vážený státe,
rád bych věděl, kam mám zajít, abych se mohl úplně odhlásit ze státního penzijního systému. Mám na mysli podepsání nějakého prohlášení (reverzu), že až budu starý, nebudu od státu požadovat žádný důchod a na oplátku teď nebudu na tento systém muset platit. Rozhodl jsem se totiž, že bude jistější, když i sám budu spořit ve fondech, založím si akciové portfolio a koupím si na hypotéku nějakou nemovitost, kterou pak v důchodu buď prodám, nebo pronajmu. Mám totiž obavu, že jinak teď budu platit vysoké daně a až mi bude 65, stát řekne "sorry, nejsou peníze na důchody — můžou za to předchozí vlády — to my ne. Jo a vy jste si vedle toho spořil do státem podporovaných penzijních fondů? Sorry, ale inflace produkovaná minulým vedením ČNB tyto úspory znehodnotila, nehledě k tomu, že vám ty úspory zdaníme sedmdesáti procenty, aby bylo na důchody pro ty, kteří si nespořili. Jak by k tomu ti chudáci přišli, že..."
Zároveň bych chtěl úplně přestat platit sociální pojištění, protože si myslím, že v mém oboru je riziko nezaměstnanosti relativně malé. Platit si toto pojištění má smysl přeci pouze pro ty, kteří mají reálný důvod se nezaměstnanosti obávat, ne? Kdyby mi patřila Petřínská rozhledna, asi bych si ji také nepojišťoval proti povodni... A nebo bych se možná i proti nezaměstnanosti pojistil, ale rád bych si sjednal individuální podmínky v nějaké komerční pojišťovně, protože mám pocit, že rozumnější (pro obě strany) je odvíjet výši pojistného od míry rizika a ne od výše příjmů.
Také bych se rád zdravotně pojistil u nějaké komerční pojišťovny, opět podle míry mé zdravotní rizikovosti (sportuji, nekouřím, nepiju, nedýchám uhelný prach v dole, nebrousím sklo, nepracuji s trhavinami) a ne podle výše mého příjmu.
Také bych někde rád podepsal papír, že na smrt mé matky přísahám, že v životě nepoužiji služeb Českých drah, aby mi mohla být refundována část daní, která do ČD teče. Také si myslím, že už stát za mé základní a střední vzdělání dostal ode mne daní dost. Zas tak dobré ty školy nebyly! Vysokou školu si platím sám, takže na školství bych již platit rád přestal. Nepřijde mi zrovna moc rozumné ani spravedlivé platit si školu sám a ještě ji platit někomu jinému jenom proto, že se u nás stát neobtěžoval zřídit studijní obor, který zrovna potřebuji studovat.
Také by mne zajímalo, jak se vyreklamovat z pravomoci Ministerstva pro místní rozvoj. Přijde mi totiž poněkud nespravedlivé, že sousední státní činžák, kde žijí vyvolení za poloviční náklady, než jaké platíme my přes ulici v družstevním domě, je nákladně rekonstruován také z mých daní. Když si budeme chtít opravit náš družstevní dům, budeme si to muset zaplatit ze svého, ale ty daně, které platíme i na rekonstrukci sousedního státního domu, nám už nikdo nevrátí. Přitom v tom státním domě zcela jistě nebydlí sociálně potřební občané, nejhorší auto, co před ním parkuje je Octavia.
Také bych se chtěl zeptat, kde na magistrátu se odhlásit od služeb městské policie. Ona totiž naši čtvrť navštíví jen občas a to výhradně z důvodu montáže botiček na auta, která opět díky městskému rozhodnutí nemají kde jinde parkovat. Bohužel již tato městská policie nijak nebrání pravidelnému vykrádáni aut či sklepů. Když jsem na toto městské policisty upozornil, doporučili mi, abychom si zřídili "domobranu" po vzoru některých sídlišť, nebo abychom si najali hlídače (ta drzost!). To druhé bych velice rád udělal — spočetl jsem si, že kdyby se náš blok složil na nočního hlídače, vyšlo by to na cca 100Kč na jednu domácnost. Věřím, že o té doby by krádeže ustaly. Jen nevím, jak odhlásit a neplatit služby městské policie, kterou bychom pak nepotřebovali.
Proto bych se chtěl zeptat, vzhledem k tomu, že prý žijeme ve svobodném státě, na jaký úřad mám zajít, abych si mohl zaškrtat, které služby od státu chci a které ne. Je přeci nesmysl platit něco, co nepoptávám, ne? Myslím, že bych s chutí odhlásil i služby Statistického úřadu, Výzkumného ústavu pedagogického, Školských úřadů, Ústavu státu a práva, Úřadu pro státní informační systém a několika stovek dalších.
Také by bylo dobré, kdyby bylo možné nějak určit cenu jednotlivých služeb, které nám stát poskytuje. Proto je ale zapotřebí, aby tyto služby byly nabízeny na tržním principu a v prostředí konkurence. Když si totiž jdu koupit housku za 5Kč, jasně tím demonstruji, že ta houska pro mne má větší cenu, než mých 5Kč, resp. že houska je pro mne to nejlepší, co si za těch 5Kč mohu koupit. Také koupí té konkrétní housky demonstruji, že právě tato houska od tohoto konkrétního pekaře je to, co preferuji. Každý den tak vlastně svými peněženkami hlasujeme, co je pro nás důležitější a vhodnější. Se státními službami to tak není. Neznáme jejich cenu. Nevíme, zdali by je konkurence nenabídla levněji a kvalitněji. A hlavně nemáme možnost se rozhodnout, zda-li o ty služby za daných podmínek stojíme. Můžeme odmítnout státní vzdělání a zaplatit si soukromou školu, ale povinnosti platit na státní školství nás to nezbaví. A tak je to se všemi státními službami — buď si jejich poskytování stát monopolizuje úplně, takže vůbec nemáme volbu, nebo na výběr máme, ale přesto pak musíme platit i tu státní službu, kterou jsme ale nahradili placenou službou od konkurence.
Bylo by dobré, kdyby antimonopolní úřad přinutil stát vzdát se svých monopolů (na sociální pojištění, na emisi peněz, na rozhodování sporů, na zajišťování pořádku, atd...). Také by ten antimonopolní úřad měl postihnout sám sebe za monopolizaci práva na rozhodování antimonopolních kauz. Problém asi bude v tom, že instituce, které by nás měly i před státem chránit (od Antimonopolního úřadu až po Ústavní soud) jsou vlastně jeho součástí.
A tak bych byl rád, kdybyste mi poradili, jak mám zajistit svoji svobodu, jak přestat být nevolníkem, jak platit pouze za to, co poptávám, jak sám rozhodovat o svém životě a majetku.
14.06.2004

Když seRem... když se Remek vydá budovat socialismus v Evropě

... tak se máme na co těšit. Celá Evropa bude spravedlivá, nikdo se nebude mít dobře, když dělníci a rolníci nemohou. Já su dělník u kompjůteru, tak bych měl asi byt rad.

Tak jsme si poprvé odvolili zástupce do Evropského parlamentu a výsledky jsou... no zajímavé. Takhle — zajímavé, ale očekávané. ODS jasným vítězem, KSČM si posílila jako hrom, ČSSD už nikdo nemá rád, KDU-ČSL má své jisté a US... něco mi to říká, ale teď si nevzpomenu o koho jde. Pro mě za mě, ať si je v tom parlamentu třeba Hurvínek s Máničkou, ale bolševici v čele s manekýnem Ransdorfem se budou v Bruselu neobyčejně vyjímat. Ptal jsem se, jak je možné, že dvacet procent občanů ČR s nostalgií utrousí slzu nad dnešní nechutnou životní úrovní a zavzpomíná na doby nedávno minulé, když jsme měli nejraději Lenina a ne Krtečka a když pionýři posílali do USA balíčky s pomocí pro chudé a utlačované černochy. Komunistům vždy nahrávala nízká volební účast a 29% JE nízká účast — deset procent lidí sebralo své volební lístky, už desítky let stále stejné a šlo jako na povel volit, přidalo se k nim několik procent zběhlíků od sociálních demokratů, nějaký ten prvovolič - pionýr a dvacet procent máme pohromadě. Teď jsem jen zvědav, co v té sjednocené Evropě rudoši podniknou, protože spojení již dnes dost socialistické Evropy a sociálních fanatiků KSČM mě malinko dusí. Zajímavý byl už slogan komunistů ve volbách — "S lidmi pro lidi"... ono to platí i na porno, takže žádná výhra pro chudinu.


Jo a ze SuperStar vyhodili Sámera Issu.
8.06.2004

Doktoři si myjí ruce navzájem

Předvolební guláš je sněden, plakátům už se odlepují růžky a všechny balonky už praskly - teď už je to jen na vás, milí ovčané.
Včera večer jsem i přes značné mžourání a ospalost sledoval poslední předvolební diskusi na ČT1 a mohu říci, že oddálila můj spánek o dobrých dvacet minut. Sešla se šlechta české politiky — Vladimír Železný, dr. (potrpí si) Miroslav Sládek, Helmut Gensel (hledač ze Štěchovic), nějaká nula a jistá slečna Nora Baumbergerová, které jsem na očích... ehm... poznal, že jde o Dolly Buster, ale zde použila svůj pseudonym, asi aby zmátla konzervativní voliče. Doktor Sládek si jel svojí o účelových spiknutích, lhal jako když tiskne, dementně se usmíval a jako jediný věřil ve svůj úspěch. Bylo až s podivem, jak si s ním rozuměl druhý doktor, Vladimír Železný, stále familierně nazývaný "říďa". Když došlo na soudní procesy, které se jich týkají, zjistili jsme, že jsou nevinní — ano NEVINNÍ a kdokoli říká něco jiného, tak je lhář, demagog a má za cíl je z  mocenských pohnutek zničit. Pánové se oslovovali "pane doktore" a kdykoli měli možnost si postěžovat na český právní systém, s chutí si rýpli. Byla to sranda. Chudinku Dolly vůbec nepustili ke slovu, snad protože je ovce a je naklonovaná, ale ona se zabavila sama... co chvíli si vlezla pod stůl, asi zavázat tkaničku. I přes své mlčení vypadala spokojeně. Helmut Gensel vypadal také spokojeně, on neumí moc česky, tak ho debata ani nezajímala a tak si tam tak podřimoval, maloval si na ubrousek a dělal kuličky z hlenů. Víte, on kandiduje za stranu Viktora Koženého a to je zřejmě dostatečný důvod ke spokojenosti. Už se na volby moc těším... doufám, že Dolly v tom hospodářském výboru hodně dokáže!
4.06.2004

Stando jeď, jeď, jeď!!!!

Na tebe Kryšot nemá! ČSSD se žene do evropského parlamentu!

Standa "Zejtra jdu k holiči" Gross má drobný průser, hasil si to po Praze 130, přejížděl plnou čáru a projížděl křižovatky na červenou. Když se ho novináři zeptali, jak si to mohl dovolit, řekl, že tak jel řidič a on na něj nemá vliv. Vypadá to, že se řidič rozhodl vyrazit v 11:25 z ministerstva vnitra, rozhodl se, že pojede na úřad vlády, že si koupí bagetu u Aralu a že vezme nějakou stopařku, ona se na zadní sedadlo sedmičkového báva vedle puberťáka pohodlně vejde. Chudák ministr jen sedí jako putička, prdelka mu dělá tr tr tr a sleduje, jak jeho řidič hazarduje s vozem ministerstva šmírování. To jsou mi dneska věci...


Vždy mi vylepší den, když čtu pod články o hazardérství na silnicích reakce oněch "střelců", kteří s oblibou svorně jako podle příručky tvrdí, že je daleko bezpečnější jezdit rychle a dobře, než pomalu a nebezpečně. To pak ve smutku smíchem zvoním, když marně zkoumám, zda jsem ten mizerný pomalý nebo dobrý rychlý, když jezdím na padesátce šedesát a na devadesátce sto. To jsem asi ten buzík, co tak dementně čumí, když ti dobří vytočí svůj vytuněný golf a rozsvítí mlhovky, protože je prostě mají.
3.06.2004

Hledání ztraceného času

Spíše hledání místa, kde ztrácet čas aneb kanibal.bloguje.cz aneb jak souvisí menstruace, prdel, Dáda Patrasová a SuperStar.

Střípky z vyhledávání


Rozhodl jsem se zavést malou rubričičiku (lubrikantičičku), ve které budu uvádět nejzajímavější způsoby, kterými tento blog uživatelé nalezli.


1.) PORNO PATRASOVÁ: Tak třeba včera jeden uživatel hledal porno patrasova... nejsem si jist, zda ho tu opravdu našel, ale myslím, že jestli chtěl, aby mu bylo špatně, tak se povedlo.


2.) MARTINA BALOGOVÁ: Po dnešním příspěvku bude šance, že získám tuto dušičku znovu o mnoho větší... jen nevím, jestli mi ten člověk dá přes hubu nebo jestli půjdeme zachlastat.


3.) PRDEL: Velice četné vyhledávací slovo... zajímavé je, že tu není nic, co by se této lidské části alespoň trochu dotýkalo... je tu i nuda a nechutnosti, ale prdel?


3.) KOZY JANET JACKSON: To byl asi měsíc a půl velký hit, takže i Na Beton na tom vyvařil spoustu hitů. Teď doufám, že jí někdy vyskočí i druhý kousek.


4.) KRVAVÁ KUNDA: Tak tohle je nejbizarnější hledání, na které jsem narazil. Opravdu nevidím do hlavy hledače (naštěstí), ale ten člověk je chudák a měl by se léčit... copak neví, že když platí to co hledal, tak jde sranda stranou a chlap si má najít nějakou nehysterickou?


5.) PRVNÍ MENSTRUACE: O první menstruaci už tu proběhnul příspěvek, ale toto hledání je mým miláčkem, upínám se na svou schopnost poradit dívkám v rozpuku, být jejich rádcem a důvěrníkem. Ne nadarmo mi známí v diskusích říkají "Opočno".


 
Skandální odhalení pozadí jedné z finalistek SuperStar

Přišli na to britové, já to papouškuju, vy to proberte doma.

Tak jsme si ze SuperStar vyhodili Martinu Balogovou. Říkáte, že vy ne? Ale jo, vy taky... každý kdo jí neposlal hlas. Styďte se, rasisti! Už i Britové odhalili, že jsme xenofobní, že měla Martina vyhrát i přes to, že je Romka... nejlíp zpívá, to je bezpochyb, tak proč jsme nekousli její původ? V USA je známo, že šéf může vyrazit pouze muže, bělocha, 25-35 let, heterosexuála, neveterána z války a pokud jakékoliv z těchto pravidel poruší, má po hehe a bude cálovat. Ono vážně nezáleží na tom, že má Martina vzhled holky z křižovatky u Veverek (vodáci vědí), že je o dobrých deset let starší než někteří jiní finalisté, je blbá jako troky a napodobuje dáseň Lucie Bílé, ona má totiž původ a my si zasloužíme nakopat, protože jsme pozitivně nediskriminovali. Pokud všechno tohle platí, tak potřebuji něco vysvětlit... Balogová se dostala do první pětky a tam je zádrhel, protože by všechno, co jsem napsal, byla pěkná kravina a Češi až doteď přehlíželi, že je Romka a usoudili, že je sympatická, dobrá zpěvačka. Tak a teď Gábino raď!


Martina Balogová na pyžamové párty

Martina Balogová na pyžamové párty


Beton Masters - strojní pokládka betonových podlah

Tudle končí Kanibalův blog